YENİ CITROËN BERLİNGO VAN

İlk olarak 1996 yılında pazara sunulan ve bugüne kadar 1,5 milyon adedin üzerinde üretilen efsanevi Citroën Berlingo, yerini Citroën Berlingo Panelvan olarak anılan üçüncü nesle bırakıyor. Yeni Berlingo Panelvan, yeni nesilde tasarım, donanım ve modülerlik açısından gerçek atılım gerçekleştiriyor. Tüm profesyoneller için ideal bir yol arkadaşı.

YENI CITROËN BERLINGO VAN'I VIDEODA KEŞFEDIN

CİTROËN, 100 YILDIR PROFESYONELLERİN EN İYİ YOL ARKADAŞI

Citroën’in van geçmişi yirminci yüzyıla dayanıyor. Berlingo, 1928’de C4 Van ile başlayan uzun soluklu bir mirastan geliyor. 1950’de, gerçek bir ikon ve kült model haline gelen 2CV’nin yüzde 100 ticari versiyonu olan ünlü 2CV minivan sunuldu.

1978 yılında 2CV Fourgonnette yerini Acadiane modeline bıraktı.

En büyük çıkış ise 1980’lerde sunulan Citroën C15 ile gerçekleşti. Bu model 22 yılda toplam 1,18 milyondan fazla adet sattı.

Yirminci yüzyılın sonlarında asıl büyük Berlingo devrimi gerçekleşti. Temmuz 1996’da tanıtılan ilk nesil bu sınıfa daha fazla konfor ve özellik getirdi. Kendine özgü yenilikçi bir siluete sahip olan Berlingo yine yenilikçi kabine entegre bir yükleme alanına sahipti ve en büyük sır da buydu. Berlingo ismi zamanla bu segmentte referans olarak kabul edildi.

 

TASARIM

Sağlam ve güçlü duruşuyla yeni Citroën Berlingo Van, akıcı hatları ile agresif olmadan enerjik bir dış tasarım tarzıyla dikkat çekiyor.
– Marka aidiyetine vurgu yapan ve Citroën Jumper ile olan akrabalığı hemen hissedilen yataylaştırılmış ön cam ve yüksek ve kısa kaputu ile heybetli bir görünüm sunuyor.
– Profilden bakıldığında akıcı hatlar ve detaylarla bezenen köşeler dikkat çekerken genel tasarım kullanışlı ve geniş bir iç mekanı müjdeliyor.

SİZİN GİBİ, HER ŞEYİ YAPABİLİYOR!

Yeni Citroën Berlingo Van, günlük mesai arkadaşı olarak gövde uzunluğu, tipi ve aksesuarlarla, kullanım amaçlarına uyarlanmış şekilde profesyonellerin ihtiyaçlarını karışılıyor.

Berlingo Van, profesyonellerin malzemelerini ve mesai arkadaşlarını taşıyabiliyor:
– Extenso (R) kabin: Önde 3 koltuklu oturma düzeni, mobil ofis ve uzun nesneleri taşımak için daha fazla modülerlik.
– 1.000 kg ile arttırılmış yükleme kapasitesi, güçlendirilmiş aydınlatma, yarı-yüksek bağlantı halkaları.

Şehir içinde uzun süre yolculuk yapanlar ve çok sık seyahat eden profesyoneller için tasarlanan Driver versiyonu; rahatlığa ve
konfora odaklanıyor. Uzun yollarda konforu en üst seviyede sunmak için bel desteği ayarlı sürücü koltuğu sunuyor. Ses
yalıtımına yönelik çözümler, dışarıdan gelen gürültüyü en aza indiriyor. Sürüş destek sistemleri de yolculuğunuzu kolaylaştırmak
için size yardım ediyor

EXTENSO® KABİN: 3 KOLTUK VE MODÜLERLİK

Extenso® kabin sayesinde ön yolcu koltuğunun arkasındaki yükleme kapağı açılıyor ve uzun nesnelerin taşınması kolaylaşıyor. Yükleme alanında standart olarak 6 adet yük sabitleme halkasına sahip olan yeni Citroen Berlingo Van, geliştirilmiş LED aydınlatma, 12V soket ve yük emniyet halkalarıyla daha fonksiyonel hale getirilmiştir.

1 – Tüm ekibe yer var. Extenso® kabin ile ön sırada üç kişilik oturma
alanı sunuyor.
2 – Katlanan orta koltuk sırtlığı hareketli yazı masasıyla birlikte mobil
ofise dönüşüyor.
3 − Yan yolcu koltuğunu katlayarak, kırılabilecek yükleri taşımak için
ideal ilave bir alan bulacaksınız. Bu bölme yükleme hacmini 4,40 m3’e
çıkartıyor. Extenso® kabin versiyonu orta koltuğunda altında bulunan
kilitli saklama alanı ile zekice düşünülmüş bir özellik daha kullanıma
sunuyor.

EXTENSO® KABİN: 3 KOLTUK VE ESNEK BİR YAPI

OLDUKÇA YÜKSEK BİR YÜKLEME KAPASİTESİ

Modüler Extenso® kabin ile iç mekân, değişen kullanım ihtiyaçlarınıza uyum sağlıyor. Ön yolcu koltuğu tamamen katlanabiliyor. Böylece 3,44 m’ye kadar uzunluğa sahip olan nesneler için uzun bir kargo alanı oluşuyor.

Yeni Citroën Berlingo Van, 4,4m3‘e kadar bir bagaj hacmi ve 650 kg ile 1000 kg arasında bir yükleme kapasitesi sunuyor.
Yükleme Alanı Paketi gelişmiş LED aydınlatma, 4 adet ilave bağlantı halkası ve 12V soketi ile günlük hayatı kolaylaştırıyor.

DÖRT DÖRTLÜK RAHATLIK

RAHAT VE KONFORLU

Yeni Citroen Berlingo Van’ı kullanmaya başladığınızda farklı yol yüzeylerindeki rahat ve konforlu sürüşü hemen keşfedeceksiniz. Yüksek sürüş pozisyonu, yumuşak bir süspansiyon ve iyi yalıtılmış bir iç mekân gelişmiş sürüş konforu özelliklerine katkı sağlıyor.
Özenle tasarlanan ergonomik koltuklar, yükseklik ve bel desteği ayarı ile sürüş konforunu ve rahatlığı destekliyor.

ÇALIŞMA KONFORU: MOBİL OFİS

Yeni Citroën Berlingo Van’ın kabini, hareket halindeyken kolayca çalışma ortamı sunan mobil bir ofis olarak tasarlandı. Mobil ofisiniz eşyalarınızı güvenle
saklamak için bir Top Box ile donatılabiliyor. Akıllı telefonlar için iki adet USB girişi ve iki adet 12 VOLT soket de bulunuyor. Extenso® kabin versiyonundaorta koltuğu katlayarak
kullanabileceğiniz döner yazı masası sayesinde hareket halinde de rahat bir çalışma ortamı elde ediliyor.

PARMAK UCU MESAFESİNDE ÇEŞİTLİ SAKLAMA ALANLARI

Pratiklik, New Citroën Berlingo Van’ın tasarımına rehberlik eden anahtar kelimelerden biridir. En küçüğünden en büyüğüne kadar çeşitli saklama alanları günlük hayatı kolaylaştırıyor. Sürücü ve ön yolcu koltuğunun altındaki çekmece, TopBox, alt torpido gözü, tavandaki saklama alanları, çoklu saklama alanları, büyük kapı cepleri ve bardak tutucular da dahil olmak üzere Berlingo Van 113 litre ergonomik ve erişimi kolay saklama alanı sunuyor.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TEKNOLOJİLER

Yeni Citroën Berlingo Van günlük hayatı kolaylaştıran son derece kullanışlı teknolojilerle donatılıyor. İşlevsel ve pratik yapısıyla ise daha fazla güvenlik seviyesi sunuyor. Her zamankinden daha güvenli bir sürüş sunan Citroën Berlingo Van bünyesinde barındırdığı teknolojilerle segmentinin standartlarını belirliyor: Günlük yaşamın yoğunluğu ne getirirse getirsin teknolojiler daha basit, daha rahat ve daha güvenli bir sürüşü sizlere sunuyor.

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

DİNAMİK, GELİŞMİŞ MOTORLAR

Yeni Citroën Berlingo Van, BlueHDi dizel motor seçeneğiyle
sunuluyor. Her zamankinden daha verimli ve daha ekonomik
motorlar şehir içi kullanımları kadar uzun yolculuklardaki
talepleri de karşılayan esnek bir yapı sunuyor. Nereye gidiyor
olursanız olun gerçek sürüş keyfi yaşatan bir teknoloji.