YENİ CITROEN C4’Ü YAKINDAN TANIYIN

CITROËN KOMPAKT HATCHBACK’İ YENİDEN YORUMLUYOR

Citroën, yeni C4 modeliyle, tasarımda yeni bir dönem yaratıyor ve üstün araç içi konfor sunuyor. Yeni Citroen C4, Citroën’in 92 yıllık kompakt otomobil mirasına dayanıyor. 1928 yılından günümüze 10 nesil hatchback birbirini takip ederek bugüne kadar dünya çapında toplam 12,5 milyon satış adedine ulaştı

GÜÇLÜ BİR TASARIM, BENZERSİZ BİR KARAKTER

Yeni Citroën C4, aşağıdaki nitelikleri bir arada sunarak diğerlerinden ayrışıyor: ● Kompakt bir hatchback’in zarafeti, akıcı hatları ve dinamizmi: aerodinamik bir siluet, zarif çizgiler ve karakteristik tasarım detayları, yeni ön ve arka ışık imzası, ● Bir SUV’nin gücü ve karakteri: Yerden yüksek tasarım, büyük tekerlekler, muhteşem ve kaslı çizgiler.

YENİLİKÇİ VE TEKNOLOJİK BİR ÖN PANEL

Citroën C4 enerjik ve iddialı bir duruş sergiliyor: Uzun, şekilli bir motor kaputu, Citroën’in yeni estetik kodlarını içeren yeni ön ön bölüm: V şeklinde ışık imzası, iki kademeli farlar ve aracın tüm genişliği boyunca uzanan krom marka logosu, Gündüz farları, farlar ve sis farlarında kullanılan Citroën Tam LED Vision teknolojisiyle öne çıkaran benzersiz bir görsel şölen.

DİNAMİK VE GÜÇLÜ BİR ARKA GÖRÜNÜM

Otomobilin aerodinamik profili, güçlü ve karakteristik bir görünüm sağlayan ve gövde boyunca uzanan hem yumuşak hem de kaslı tasarım çizgileriyle ön plana çıkan cömert hacimler sunuyor.

Büyük çaplı tekerlekler (690 mm) ve 156 mm yerden yükseklik ile birlikte kısa ön ve arka çıkıntılar aracı rakiplerinden ayırıyor ve araca iddialı ve her an “harekete geçmeye hazır” bir duruş kazandırıyor.

DİNAMİK VE GÜÇLÜ BİR ARKA GÖRÜNÜM

Arka kısım dinamizm ve güçlü bir duruş kazandırırken 380 litrelik cömert bir bagaj (koltuklar katlandığında 1250 litre) kullanıma sunuyor. Açılı arka cam, aerodinamik spoyler ve parlak siyah bir şeritle birbirine bağlanan stop lambalarıyla yeni C4, benzersiz ve özgün bir görsel şölen sunuyor ve yeni V şeklinde bir LED ışık imzasıyla görsel şöleni tamamlıyor.

31 ADET DIŞ KOMBİNASYON, 6 ADET İÇ ORTAM

7 gövde rengi : Buz Beyazı, Metalik Siyah, Çelik Gri, Platin Gri, İksir Kırmızısı, Turuncu Karamel ve Buz Mavisi.
2 Renk Paketi : Parlak Siyah ve Gri
Dokunma hissi uyandıran sıcak malzemeler ve sade veya daha canlı tonlar sunan 6 iç ortam : Standart ortam ve bunun dışında Advanced Comfort koltuklarla donatılan 2 ortam: Metropolitan Gri ve Standart

KADEMELİ HİDROLİK DESTEKLİ SÜSPANSİYON SİSTEMİ®, CITROËN SÜSPANSİYONU

Yeni C4, kabin içindeki rahatlığı, dinamizmi ve sürüş keyfini en üst seviyeye taşıyarak gelişmiş konfor ve uçan halı etkisi sağlayan Progressive Hydraulic Cushions®, Citroën Süspansiyonu ile donatılıyor.

Sistem son derece basit bir çalışma prensibine sahip. Progressive Hydraulic Cushions® ile donatılan sistem biri sıkıştırma ve diğeri geri basma olmak üzere her iki tarafa birer adet stoper ekliyor. Süspansiyon, üzerine binen yüklere bağlı olarak iki modda çalışıyor:

● Küçük sıkıştırma ve geri basma hareketlerinde yaylar ve amortisörler, hidrolik stoperi devreye sokmaya gerek duymadan dikey hareketi kontrol ediyor. Süspansiyon böylece “uçan halı” efekti yaratmak üzere daha fazla hareket özgürlüğüne sahip oluyor ve otomobilin yoldaki tümsek ve çukurlar üzerinde süzüldüğü izlenimini uyandırıyor.
● Yoğun sıkıştırma ve geri basma hareketlerinde yaylar ve amortisörler, hareketin sonundaki ani sarsıntıları önlemek için hareketi kademeli olarak yavaşlatan hidrolik sıkıştırma veya geri basma stoperleri ile birlikte çalışıyor. Hidrolik stoper, depolanan enerjiyi emiyor ve dağıtıyor. Böylece geri basma kavramı oluşmuyor ve yolcular yoldan mükemmel bir şekilde izole ediliyor.

AKILLI TABLET DESTEĞİ ® CITROËN’E ÖZEL

Yeni C4, ön yolcu için benzersiz saklama alanı ve donanım çözümleri sunuyor:
Citroën Akıllı Tablet Desteği , ön konsola entegre edilen akıllı bir katlanan taşıyıcı sistemi ve farklı markalardan tabletin güvenli bir şekilde sabitlenmesine olanak tanıyor. Böylece yolcu tableti sürüş esnasında kullanabiliyor.
Sürgülü çekmece ise ön konsolda yolcuya bakacak şekilde konumlandırılıyor ve bir tabletin saklanmasına olanak tanıyor.

ORTA KONSOL

Yüksek ve geniş orta konsol, maksimum depolama alanı sağlayacak şekilde tasarlandı: Akıllı telefonu kolayca koyup zahmetsizce şarj etme olanağı sunan kablosuz şarj alanı , 2 adet USB soketi (USB Type A ve USB Type C), , Konsolun önünde bölmelere ayrılabilen büyük bir saklama alanı , Çeşitli küçük eşyaları saklamak için vites kolunun önünde bir depolama alanı , İki adet bardak tutucuya ev sahipliği yapan sürgülü kapağa sahip büyük merkezi bir saklama alanı , iki adet bardak tutucu bulunuyor Hareketli ön kol dayamanın altında büyük bir saklama alanı .

CÖMERT ARKA ALAN

Yeni Citroën C4;
Sınıfının En İyi (198 mm) arka koltuk diz mesafesi ile arka koltuk yolcularına yüksek konfor seviyesi ve geniş bir yaşama alanı ,
Kol dayamada 1 adet saklama alanı ile bardak tutucular gibi kullanışlı saklama alanı çözümleri,
İki adede kadar USB soketi gibi çözümlerle üstün konfor seviyesi ve rahatlık sunuyor.

CÖMERT BİR BAGAJ

Kullanım kolaylığı sunan 380 litrelik geniş bagaj ile yeni Citroën C4, kompakt hatchback segmentinin gereklerini fazlasıyla yerine getiriyor.
İki konuma sahip bagaj zemini, bagajı bölme ve arka koltuk katlandığında 1280 litrelik düz bir zemin elde etme olanağı sunuyor. Bagaj zemini, bagajı daha kolay yüklemek için eğimli de tutulabiliyor.

BAĞLANABİLİRLİK

Yeni Citroën C4 üstün bağlanabilirlik çözümleri sunuyor:

● 10 inçlik dokunmatik ekran, aracı yapılandırmanıza ve multimedya sisteminin yanı sıra telefon, klima ve navigasyona sistemine erişmenize olanak tanıyor. Sesli komut özelliği de bulunuyor.
● Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu Ekran Yansıtma özelliğiyle Connect Play
● Akıllı telefonlar için kablosuz şarj

CITROËN CONNECT PLAY

Yeni Citroën C4’te sunulan ve USB üzerinden Ekran Yansıtma fonksiyonu sunan Connect Play özelliği, uyumlu akıllı telefonunuzun dokunmatik ekrana yansıtma veya aktarma olanağı tanıyor. Multimedya içeriğinize buradan ulaşabiliyor ve akıllı telefonunuzu ve uyumlu uygulamaları doğrudan dokunmatik ekrandan ve kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Akıllı telefona bağlı olarak, uygulamalar sesli komut üzerinden de kontrol edilebiliyor. Citroën Connect Play, Apple CarPlay™ ve Android Auto ile çalışıyor.

TEKNOLOJİLER

16 ADET SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMİ

Yeni Citroën C4, günlük hayatı kolaylaştırmak, sürüş koşullarını desteklemek ve daha güvenli hale getirmek için araç içi güvenliği, konforu ve huzuru arttırmak üzere 16 adet sürüş destek teknolojisi sunuyor.

RENKLİ HEAD- UP DISPLAY

Renkli Head Up Display, sürücünün görüş alanındaki şeffaf bir yüzeye temel sürüş bilgilerini yansıtıyor.

OTOYOL SÜRÜŞ ASİSTANI

Otoyol Sürüş Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ile ve Aktif Şerit Takip Sistemi ile aracın hızını ve şerit takibini üstleniyor. Sürücü böylece sürüşü kısmen araca devredebiliyor, ancak yürürlükteki mevzuata göre ellerini direksiyonda tutarak ve yola odaklanarak araç ve sürüşten sorumlu olmaya devam ediyor. Fren yaparak veya direksiyon simidine güç uygulayarak her an sürüşün kontrolünü ele alabiliyor.

BENZİNLİ VE DİZEL SEÇENEKLER İLE

Araçta güvenlik, konfor ve sürüş rahatlığını artırmaya yönelik birçok sürüş destek teknolojisi bulunuyor:

● Eller serbest giriş ve çalıştırma, 360 derece görüş,  renkli yükseltilmiş gösterge ekranı, uzun far asistanı gibi donanımlar günlük hayatı kolaylaştırıyor
● Otoyol Sürüş Yardımcısı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Trafik İşareti tanımlama ve Hız Sınırı Önerme Sistemi, Aktif Güvenlik Freni gibi donanımlar sürüş güvenliğine katkı sağlıyor.

Citroën C4 yeni nesil Euro 6d uyumlu benzinli veya dizel motorlarla sunuluyor:

● Esnek ve verimli sürüş,
● Benzinde, 100 HP ile 155 HP arasında güç seçenekleri,
● Dizelde 110 HP ile 130 HP arasında güç seçenekleri.

OTOMATİK ŞANZIMAN EAT8

8 vitesli otomatik şanzıman, geri vites, boş veya ileri vitesin kolayca seçilebilmesi için 3 konum (R, N ve D) ve 2 düğmeye sahip olan yeni bir metal şanzıman kumandası ile birlikte sunuluyor:

Park modunu etkinleştirmek için ,
Benzinli veya dizel motorlarda Manuel sürüş modunu etkinleştirmek için ,
veya elektrikli versiyonda ile Fren modunu etkinleştirmek için.